Python’a başlıyorum.

WordPress sistemi dışında fazla php bilgim yok. Sitede çıkan ufak tefek problemleri çöze çöze öğrendiğim dışında programlama bilgim yok. Bir programlama dili öğrenmeyi istiyordum uzun yıllardan beri. Sonunda programlama öğrenmeye başlamak için en uygun dilin Python olduğuna karar verdim.

Bir dili öğrenmek ne kadar sürer ne zaman bu dili tam olarak ne zaman öğrendim diyebiliriz. Bu sorular başladıktan sonra kafamda peyda oldu. Bu dilin sonu neresi. Başlangıcını bulamamıştım. Fırat Özgül’ün Her Yönüyle Python adlı kitabının PDF’sini aldım okudum. Beni anlatımı yüreklendirdi.

Fırat Özgül‘ün kitabını PDF olarak paylaşması bu konudaki cömertliğine teşekkür etmeden geçmeyelim. Ben de bu cömertliği görünce almam gereken basılı kitabı buldum. (İdefix’te indirim var bu arada) Python programcılarına baktığımda hepsi de cömert insanlar. İnternet Python kaynakları ile dolu ayrıca sorun yaşayan herkes bilgiler/çözümler paylaşıyor.

Kodlab yayın evinden Fırat Özgül’ün Her Yönüyle Python kitabını basılı olarak almanızı tavsiye ederim.

Python açık kaynaklı özgür bir dil. Bu yönüyle de tercih edilebilir. Ben de bundan sonra Python kategorisi altında öğrendiklerimi paylaşacağım. Böylece benden sonra öğrenenlere de katkım olacak hem de öğrendiklerimi pekiştirmek adına bunu yapacağım.

print(“Hello World”) her şeyin başıdır.

Python’a print ekrana yazdırma kodudur. İki tırnak arasındaki her şey ekrana basılır. Bu arada yukarıda yazmayı unutmuşum Python 3 dilini öğreniyoruz.

Programı öğrenmek antrenman yapmak için Visual Studio Code programını kullanıyorum.

Umarım daha sonraki zamanlarda öğrenmeye hem fırsat bulurum hem de buraya yazabilirim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. 14 Şubat 2021

    […] önce Python’a başlıyorum yazısı ile duyurduğum gibi programlama öğrenmeye bu yaştan sonra başladım. İlerledim biraz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com