Windows’ta programlara hükmedin (Task Manager)

Android’de task managerlar otomatik sonlandırıcılar gibi uygulamalarla arkaplanda çalışan uygulamaları sonlandırıp gereksiz veri ve güç harcamasına engel olmaya alışmıştık. Acaba bunu windows’ta (phone değil) yani kişisel bilgisayarımızda niye yapamayalım diye düşündüm ve araştırırken Process Explorer v16.05′ı gördüm ve küçücük boyutuna göre oldukça becerikli bu programı sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Windows görev yöneticisinin sınırlı kullanımından sıkıldınız mı? Daha gelişmiş bir task manager uygulamasına ne dersiniz. küçücük boyutuyla büyük işler başarıyor. Boyutu 1 mb civarında ve kurulumsuz çalışıyor. Windows 8 ‘de tarafımdan denenmiştir oldukça başarılı buldum. Boyutu küçük hemen açılıyor. Masaüstüne atın ve yönetici olarak çalıştırın. (programları kapatabilmesi için gereklidir.)

Sistem kaynaklarının kullanım ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz. Ağ kullanımı hızı ve daha fazla bilgi alabilirsiniz. Windowsun klasik görev yöneticisinde göremediğiniz ayrıntıları bu program ile görüntüleyebilirsiniz. Sistem kaynaklarını hangi program tüketiyor tespit edebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com