Osmanlıca Metin – Ben Deli Miyim?

بن دلى ميم؟

مرهابا سوكيلى اركاداشلار

سيزلر  يچين داها فازلا اوسمانليجا متين پايلاشاجاغيز. بوندان سونرا اوسمانليجا متين كونوسوندا ن اييى كايناكلاردان بيرى اولاراك بو سيتيى كوللاناجاكسينيز. وكوما وه يازما اليشتيرمالارى ياپابيلمنيز ايچين سيتميزده بير چوك متنى بولابيلجكسينيز.

(Sizler için daha fazla osmanlıca metin paylaşacağız. Bundan sonra osmanlıca metin konusunda en iyi kaynaklardan biri olarak bu siteyi kullanacaksınız. Okuma ve yazma alıştırmaları yapabilmeniz için sitemizde bir çok metni bulabileceksiniz.)

اغر بو پارچايى دوغرو اوكويابيلدييسنيز. بوندان سونرا پايلاشاغيم متينلرى ده دوغرو اوكوياجاغينيزى دوشونويوروم. صيزلردن كلجك يوروملارلا شكيللنديرجغيم بير اوسمانليجا سيته كورماك فيكريم وار

(Eğer bu parçayı doğru okuyabildiyseniz. Bundan sonra paylaşağım metinleri de doğru okuyacağınızı düşünüyorum. Sizlerden gelecek yorumlarla şekillendireceğim bir osmanlıca site kurmak fikrim var.)

نه درسينيز هر شيييله اوسمانليجا بير سيته اولسا ناسيل اولور. آناسايفاسى يوروم سايفاسى اويه كاييت سايفاسى وه هر شيييله اوسمانليجا بير سيته دوشونون كوزل اولماز مييدي.

(Ne dersiniz her şeyiyle osmanlıca bir site olsa nasıl olur. Anasayfası yorum sayfası üye kayıt sayfası ve her şeyiyle osmanlıca bir site düşünün güzel olmaz mıydı.)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. M.levent safalı dedi ki:

    Güzel olurdu … gerçekten elinize sağlık… Başarılar fırsat buldukça bakacağım

  2. bendelimiyim dedi ki:

    Sanırım olmuyor. Çünkü kimse Osmanlıca klavye kullanarak aratmıyor google’da. Böyle bir site yapsak 5-10 kişi ile ancak döner dururuz. Daha geniş kitlelere ulaşmak adına yeni alfabeye devam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com