ÖABT Edebiyat Online Test Çöz 7

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Türk Dili ve Edebiyatı ÖABT Sınavına yönelik karma online test sizler için hazırlandı. ÖABT Edebiyat online test çözmeye cepten tabletten internete bağlanan her türlü cihazdan ulaşabilirsiniz. ÖABT Edebiyat online testi 20 sorudan oluşmaktadır. Her bir sorunun yanıtını anında dönüş ile alabilirsiniz. Böylece anında dönüt ve düzeltme yaparak eksik konularınızı ya da bilgi yanlışlığınız var ise bunları giderebilirsiniz. Soru çözümlerini de açıklamalı olarak eklemeye çalıştık.

Bu karma testte hangi konular var kısaca bahsetmek istiyorum.
Karahanlı Türkçesi dönemine ait eser sorusu, Karahanlı dönemi dil özelliklerini cümlelerden ayırt edebilme kazanımını ölçen bir soru, şiir anlayışı ve üslubu hakkında bilgiler verilen sanatçının kim olduğunu çıkarmanız istenilen bir soru, Altay Dil Teorisini destekleyen bilim adamlarının kimlmer olduğu hakkında bir soru, Halit Ziya Uşaklıgil’in bir romanının içeriği veriliyor ve sizden hangi roman olduğu isteniliyor şeklinde bir soru, Eski Türkçe kelimelerin anlamları hakkında bir soru, Eser-yazar eşleştirme sorusu ve buna benzer size kısa hatırlatma notları şeklinde sorular mevcuttur.

Şiir konusunda alışılmamış bağdaştırma ile ilgili de bir soru bulunmaktadır. Buna benzer farklı isimlendirmeler sınav esnasında moralinizi bozmasın diye aşinalık sağlamak için konuldu. Ösym‘nin YKS gibi bazı Türkçe konularını da içeren sınavlarında kullandığı farklı adlandırmaları daha sonra diğer sınavlarda da kullanmaktadır.

Her bir soruyu özenle çeşitli kaynakları tarayarak benzer şekillerde hazırlıyorum. Sadece ÖABT Edebiyat değil bütün alanların Türkçe sorularına hatta YKS, ALES, DGS sınavlarında da bilgi kırıntılarına bakmaktayım.

Kendinize bir iyilik yapın ve yatağa girdiğinizde instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinde takılmak yerine 20 soruluk bu ÖABT Edebiyat online test ini çözün. Sadece yatmadan önce telefon kurcalarken değil hayatın her anında küçük bir bekleme süresinde ya da ne bileyim otobüs sırasında, bir durakta ya da yolculukta çözebilirsiniz. Kısa sürede çözebilmeniz için soru sayısını 20 yaptık. ÖABT Edebiyat online test sonunda puanınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bunun karşılığı olarak sizlerden sadece yorum yapmanızı ve sitemde harcadığım emeğe teşekkür anlamında ilgi göstermenizi talep ediyorum. Teşekkürler başarılar dilerim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Aslı dedi ki:

    Emekleriniz için çok teşekkürler. <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com