ÖABT Edebiyat Online Test Çöz 3

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Türk Dili ve Edebiyatı ÖABT Sınavına yönelik karma online test sizler için hazırlandı. ÖABT Edebiyat online test çözmeye cepten tabletten internete bağlanan her türlü cihazdan ulaşabilirsiniz. ÖABT Edebiyat online testi 20 sorudan oluşmaktadır. Her bir sorunun yanıtını anında dönüş ile alabilirsiniz. Böylece anında dönüt ve düzeltme yaparak eksik konularınızı ya da bilgi yanlışlığınız var ise bunları giderebilirsiniz. Soru çözümlerini de açıklamalı olarak eklemeye çalıştık.

🧡Kendinize bir iyilik yapın ve yatağa girdiğinizde instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinde takılmak yerine 20 soruluk bu ÖABT Edebiyat online test ini çözün. Sadece yatmadan önce telefon kurcalarken değil hayatın her anında küçük bir bekleme süresinde ya da ne bileyim otobüs sırasında, bir durakta ya da yolculukta çözebilirsiniz. Kısa sürede çözebilmeniz için soru sayısını 20 yaptık. ÖABT Edebiyat online test sonunda puanınızı görüntüleyebilirsiniz.

Aşağıda ÖABT Edebiyat online test içerisinde yer alan sorulardan kısa bir alıntı demeti hazırladım. Böylece sınavı çözmeden önce dikkatinizi toplamak istedim. Hatırlanması gereken bilgilerdir.

Bu sınavda neler hatırlayacağız

Verilen manzum parçanın türünü tespit edebileceksiniz.

Özellikleri verilen eserin sanatçısını bulacaksınız.

Bir gazelin her beyitinin önüne aynı vezinde ve ilk mısraları ile kafiyeli dörder mısra eklenerek meydana getirilmiş bendlerden oluşan nazım biçiminin adını öğreneceksiniz.

Gave-i Zalim takma adını kullanan şairin kim olduğunu öğreneceksiniz.

Timur’a rüyasında zafer müjdeleyen tasavvufi şahsiyet kimdir.

Tezkiresine aldığı şairlerin sıralamasını ebced hesabına göre yapan ilk kişi kimdir?

ÖABT Edebiyat Online Test 3

Görüntülemede problem yaşıyorsanız tam ekran görüntülemek için burayı tıklayın.

Bugüne kadar sınavda alınmış tüm sonuçları görüntülemek için tıklayın. (Tüm sonuçların ortalaması görünür)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. bendelimiyim dedi ki:

  Arkadaşlar bu linkten sınavın özetini doğru yanlış ortalamasını en çok yanlış cevaplanan soruları hepsini görüntüleyebilirsiniz.
  https://forms.office.com/Pages/AnalysisPage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAa__advIuRUMzM1QTlWSkdMVVVWN1VKUVNDQk85WTVNVi4u&AnalyzerToken=Bgbb8uSJ3V4ewAv0q0i0f1zHBoAvigBB

  • bendelimiyim dedi ki:

   Bu sonuçlar daha önceki sonuçlardır. Bunu dikkate almayın. Yeni sonuçlar google formlar üzerindedir. Bu formun sınırı dolduğu için aynı sorulardan yeni test hazırlandı.

 2. bendelimiyim dedi ki:

  200 kişi yanıtlamış ama kimse yorum yapmamış mı?
  Üstelik ortalama doğru yanlış grafiği gibi bir sürü emeğe karşılık bu mu cevabınız.

 3. Emre dedi ki:

  Emek için teşekkürler. Fakat testin sonucunu göremiyorum. Sanırım 200 kişi de bu yüzden yorum yapmadı.

  • bendelimiyim dedi ki:

   Hiç kimse uyarıda bulunmamış size teşekkür ederim. Şimdi yeniden düzenleyip google formlara aktardım. Kendi sonucunuzu sınav sonunda görüntülemeyi unutmayın. Ayrıca tüm sonuçlar için sınavın altında link var.
   Teşekkürler♥

 4. Mustaga dedi ki:

  Microsoft form 200 kişi ile sınırlandırmış. Google form daha mi iyi olurdu acaba

 5. Emre dedi ki:

  Sorular güzeldi teşekkürler. Form dediğinize nasıl ulaşabilirim?

  • bendelimiyim dedi ki:

   Google formlar uygulamasını kastediyorum. Bu sınav google formlar ile hazırlandı. Eski halinde ise microsoft form uygulaması vardı. Ancak 200 kişi girdiğinde microsoft formu kapattı ben de yeniden google formlar üzerinden sınırsız şekilde yeniden hazırladım. Kastettiğim buydu.

 6. salih hoca dedi ki:

  elinize sağlık sorular gayet güzeldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com