Okuyorum: Galiz Kahraman

“Hüüüüüüüüüüüüüüüp! Jjjjjjjjjjjjjjjjt! Nah-ha!”
İhsan Oktay Anar’ın yine o biraz külhani, biraz argo ama tarih kokulu argolu üslubu yine alıp götürüyor insanı. Daha kitabın ilk sayfalarında o harika betimlemeleri görüyoruz. İdris Amil Hazretleri kitabın başkahramanı. Burnunu her yere ve her şeye sokan adam. Efgan Bakara ise anti kahraman görünüşlü. Kitabın başında İdris Amil Hazretleri ismini okuyunca kitabın sonunda bir mafyanın liderliğine yükselecek bir şahıs olarak bakmıştım. Hatta düşünceme göre kitabı İdris Amil Hazretleri’nin tebasından bir külhani anlatıyor dedim. İsmin ironi içerdiğini kitabin sayfalarında ilerledikçe anladım. 
“Hüüüüüüüüüüüüüüüp! Jjjjjjjjjjjjjjjjt! Nah-ha!” Hırsızlar Muhtarı, Taksici ve Taksi Koltuğunun arkasındaki delikten taksiye binen müşterilerin ceplerini boşaltan çocuk, Galiz Kahraman’ımızın dayısı, Putperest Külhani lideri ile geniş bir karakterler silsilesi sizleri bekliyor kitapta.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com