TP-Link Modemde Ağ Adını Gizlemek

Son dönemlerde ağa yabancıların girmesi neticesinde mağdur olan bir çok insanın hikayesini duyuyoruz, okuyoruz. Ağ adını bilen bir kişi bu şifreyi kırabilmektedir. Şifre kırmanın nasıl yapılacağını anlatmayacağım.  Ağ adını gizlemeyi anlatacağım. Ancak iyi iki tane bilgisayar ile ve linux ile yapılamayacak iş yok. Uzun sürse de kırılmayacak şifre yoktur. Ben yapabilirim demiyorum yanlış anlaşılmasın ancak araştırmalarım neticesinde bunu görüyorum.

Güvenliğin en önemli noktası görünmez olmak. Ağ adını yayınlamazsanız ağınızı bulup kırmaya çalışamayacaklardır. Peki bunu nasıl yapacağız. Adım adım anlatacağım.

tp-link-modemsifresigizlemek1

 

 

Öncelikle adres satırımıza http://192.168.1.1 adresini yazıyoruz.

Modem arayüzü açılacak kullanıcı adını ve şifreyi giriyoruz. admin dsmart benimki böyle dsmarttan internet hizmeti alıyor

asanız sizinki de böyledir.

tp-link-modem-sifresi

öncelikle durum sayfası açılacak.

Arayüz Ayarları

Kablosuz’u tıklıyoruz

Buradan SSID yayınlamaya geliyoruz. Hayır Seçeneğini seçiyoruz ve artık ağ adımız yayınlamayacaktır. Tabi işlemin sonunda kaydet demeyi unutmuyoruz.
tp-link-modem-sifresi-3

Bu şekilde wifi ağ adını gizlemeyi öğrendik. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com