Takım elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Takım elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz bu yazıda sizlerle paylaşacağım. Takım elbise özellikle iş yaşamında en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Uygun model ve renk seçimine dikkat etmemiz lazım. Malumunuz kadın milleti binlerce model seçenek içinden bir şeyler uydururken biz erkeklerin seçenekleri fazla değil. Seçeneğimiz kısıtlı gibi görünüyor. Ancak işin aslına bakarsak öyle değil. İnce detaylar erkek modasında şıklığı belirleyen nüanslardır. Üzerimizde şık durup durmaması bir takım elbisenin ince detaylarında gizlidir. Meşhur sözü tekrarlayacak olursak şeytan ayrıntıda gizlidir.

Çoğunlukla siyah ve lacivert renkleri tercih edilen takım elbiselerde koyu renkli olanlar açık renklere göre daha ince ve uzun gösterir.

 

Renk seçiminde yine karar verirken takım elbisenin ceketinin omuzlara tam oturmasına ve bel kısmının bedeni sarmasına dikkat edilmeli. Düğmeler kapalıyken bile rahat hissettirmelidir.  Ceketin rahat olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, kollarınızı yukarı doğru kaldırarak test etmektir.

 

Takım elbiseler, şık bir saat, sade kol düğmeleri, rahat bir ayakkabı, deri kemer ve uygun bir kravat ile tamamlanabilir.

Takım elbise şıklığının ipuçlarına göz atalım.

Takım elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz

1. Takımınızın size özel dikilmiş gibi görünmesini istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken ilk nokta omuz. Omuzlan oturan ceket, istediğiniz jilet görünümü verecektir.

2.  Ceketinizin kol boyu ne uzun olmalı, ne de kısa. Gömlek manşetini 1 cm açıkta bırakan uzunluk, en ideal olanı.

3. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, ceket ölçüsü İdeal ceket uzunluğunun, boyunuzdan yere kadar olan mesafenin yansına karşılık geldiğini unutmayın.

 

Takım elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz

4. En sık yapılan stil hatalanndan biri, paçalann ayakkabının üstünde toplanması. Paça uzunluğunuz bileğinizi değil, ayakkabınızı açıkta bırakacak şekilde olmalı.

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

5. Yaka genişliği ne dar ne de bol olmalıdır. Boynunuza göre ideal genişliği bulmak için 2 parmak kalınlığınızı ölçü alabilirsiniz.

6. Yeleğin son düğmesini iliklemek, 3’lü takım elbiselerde en sık yapılan stil hatalarından biri. Bu düğmenin her zaman açık olması gerektiğini unutmayın.

7. Kravatınız kemer tokasını kapatacak şekilde değil; üst ucuna göre hizalanmış olmalıdır.

8. Slim fit gömleklerin omuzlarınızı sıkıştırması yeterli değil; en iyi şekilde uyum sağlaması gerekiyor.

9. Ceketinizin gögüs kısmında X figürü beliriyorsa, fitin size uygun olmadığını anlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com