Photoshop ile Fotoğraflarınızı Suluboya Resimlere dönüştürün

Bu anlatımda Photoshop efektlerinden birkaçını bir arada kullanarak kolayca bir fotoğrafı suluboya haline dönüştüreceğiz. Ayrıntılar belirli oranda kaybolacak bu sebeple uzak manzaralar ya da çok yakından çektiğiniz objelerde kullanırsanız daha güzel sonuçlar elde edebilirsizin. Detaylar kaybolacak ve güçlü bir kontrast kullanacağımız için aradaki bazı renkler kaybolacak. tabi daha sert geçişlerin olduğu el yapımı bir resim haline dönüşecektir. Bilinen objelerde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Sebebi suluboyanın zihnin tamamlama yetisini kullanmasıdır. Kimsenin bilmediği objeleri suluboya haline dönüştürürseniz zihin tamamlamayaz.

Etkisi yaratarak, bazı katmanları çoğaltarak birkaç filtreler uygulayarak ve birkaç farklı katman karışım modlarını kullanmak kadar basit ve her şey baştan sona dakika sadece bir çift alır. Photoshop herhangi bir yeni sürümü sadece iyi çalışır. Ancak, Photoshop CS6 kullanıcıları tamamen güncellenmiş kontrol etmelisiniz

Bu anlatım için aşağıdaki görüntüyü kullanacağız.

2015-05-26 18_13_14-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Ve burada biz suluboya resim efekti uyguladıktan sonra nasıl görüneceği var:

 

2015-05-26 18_13_22-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Adım 1: Arka plan Katmanı Üç Kez çoğaltın

Bizim Katmanlar paletinde bakarsanız yeni Photoshop açıldı görüntü ile, biz şu anda bir katman var olduğunu görebilirsiniz Arkaplan imajımızı içeren katmanı:

2015-05-26 18_11_10-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Katmanlar görüntüyü gösteren Photoshop paletinde Arka Plan katmanında.

Biz üç kopyasını oluşturmak için gereken Arka Plan katmanında, yani klavye kısayolunu kullanın Ctrl + J / (Win)Command + J çoğaltmak için (Mac) üç kez arka plan katmanı üç kez. Bizim Katmanlar paletinde tekrar bakarsak, biz şimdi orijinal dört katmanları, sahip olduğunu görebilirsiniz Arka Plan altındaki tabaka ve bunun yukarıdaki üç kopya:

 

 

 

2015-05-26 18_11_20-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

“Ctrl + J” (Win) / “Command + J” (Mac) üç kez çoğaltmak için Arkaplan katmana üç kez.

Adım 2: Top İki Katmanlar Turn Off

Uzak Katmanlar paletinde her katmanın sol tarafta, küçük bir gözün simgesi göreceksiniz. Bu Katman Görünürlük simgesi ve katman Photoshop belgede görünür olup olmadığını belirler. Göz küresi simgesi görünür olduğunda, katman kendisi görünür anlamına gelir. Geçici belge içinde görünümden bunları gizlemek için Katmanlar paletinde üst iki kat için simgesine tıklayın. Eğer simgesine tıkladığınızda, bu katman artık görünür olduğunu bildirerek, kaybolur:

 

 

2015-05-26 18_11_29-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Onların Katman Görünürlüğü (göz küresi) ikonları tıklayarak belgede ilk iki katmanları gizleyin. tıklandığında simgeler kaybolur.

Adım 3: Select “Layer 1”

Üst iki kat geçici görünümden gizli ile seçmek için Layers paletinde “Layer 1” e tıklayın. Şu anda seçili katman mavi vurgulanır, çünkü seçildiği katman bileceksiniz:

2015-05-26 18_11_37-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Seçmek için Katmanlar paletinde “Layer 1” üzerine tıklayın.

Adım 4: “Kesim” Filtre Uygula

Biz yapacağımız ilk şey imajımızı basitleştirmek ve biz Photoshop’un “Kesim” filtre kullanarak yapabilirsiniz. Seçilen “Layer 1” ile kadar gitmek Filtre , ekranın üst kısmındaki menüden seçmek Sanatsal ve sonra seçin Kesim .

Kesme filtrenin iletişim kutusu göründüğünde, set Düzeylerinin sayısı için 4 , Kenar Basitlik için 4 , ve Fidelity Kenar için , 2 :

2015-05-26 18_11_45-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Filter>> Sanatsal Cut Out ve yukarıda kırmızı daire seçenekleri değiştirin.

Eğer iletişim kutusunun dışına ayarlarını ve çıkış uygulamak için bittiğinde Tamam’a tıklayın.

Adım 5: “Parlaklık” ile “Layer 1” Blend Mode değiştirin

“Layer 1” hala seçili olan kadar gitmek Blend Modu Katmanlar paletinde sol üst seçenekler. Varsayılan olarak, katmanlar “Normal” karışım moduna ayarlanır. Kelime “Normal” sağındaki aşağı gösteren oku tıklayın ve seçinParlaklığı listesinin en altından karışım modunu:

2015-05-26 18_11_53-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

“Parlaklık” için “Normal” dan “Layer 1” karışım modunu değiştirin.

Resminiz şimdi bu gibi görünmelidir:

2015-05-26 18_12_09-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

“Parlaklık” için “Layer 1” karışım modunu değiştirdikten sonra görüntü.

Adım 6: Yukarıda Layer “Layer 1” Turn On Ve Katman seçin

Katmanlar paletinde o belgenin içinde tekrar görünür yüzden Yine, göz küresi simgesi tekrar o katmanı açmak için doğrudan “Layer 1” yukarıdaki katmanda olması (“Layer 1 copy”) kullanılan boş kare içinde tıklatın. Geri bir tabaka açılması aslında vurgulanmış oluyor böylece seçmek için “Layer 1 copy” üzerine başka bir yerde tıklayın olsa katmanı seçin ve tekrar katmanı çevirdin kez bu yüzden, o kadar iyi seçilmiş olması gerekmez mavi:

2015-05-26 18_12_16-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

 

Tekrar açmak için “Layer 1 copy” için görünürlük simgesi (boş kare) tıklayın, sonra seçmek için katman üzerinde başka bir yerde tıklayın.

Adım 7: “Kuru Fırça” Filtre Uygula

Biz bu noktada bizim görüntüye bazı doku eklemek için gidiyoruz. “Layer 1 copy” Belgenin içinde tekrar seçilmiş ve görünür, geri gitmek Filtre ekranın üst kısmındaki menüden seçin Sanatsal bir kez daha ve bu sefer, tercih Kuru Fırça . Kuru Fırça filtrenin iletişim kutusu göründüğünde, set Fırça Boyutu ile 10 , Fırça Detay için 10 ve Doku 3 seçenek:

2015-05-26 18_12_23-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

> Sanatsal> Kuru Fırça Filtre ve seçenekler yukarıda kırmızı daire değiştirmek için gidin.

Eğer iletişim kutusunun dışına filtreyi ve çıkış uygulamak için bittiğinde Tamam’a tıklayın.

Adım 8: “Ekran” Kime Katman Blend Mode değiştirin

Hala seçilmiş “Layer 1 copy”, Katmanlar paletinin sol üst kez daha Blend Modu seçeneklerine kadar gitmek sözcüğü “Normal” sağındaki aşağı gösteren oku tıklayın ve karışım modunu değiştirmek için katman Ekran :

2015-05-26 18_12_29-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

 

“Screen” ile “Layer 1 copy” karışım modunu değiştirin.

Resminiz şimdi bu gibi görünmelidir:

2015-05-26 18_12_40-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

image “Screen” ile “Layer 1 copy” karışım modunu değiştirdikten sonra parlak görünür.

Adım 9: Üst Katman Açma Ve It Seçin

Biz bir an önce “Layer 1 copy” ile yaptığı gibi, geri katmanı açmak için göz küresi simgesi Katmanlar paletinde (“Layer 1 copy 2”) üst katmanda olarak kullanılan boş meydanda içini tıklatın ve yapmak Belgenin içinde bir kez daha görünür. Sonra mavi vurgulanan oluyor böylece seçmek için katman üzerinde başka bir yerde tıklatın:

2015-05-26 18_12_52-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

 

Katmanlar paletinde kendi Katman Görünürlük simgesine tıklayarak tekrar üst tabaka açın, ardından katmanı seçmek için başka bir yerde tıklatın.

Adım 10: “Ortanca” Filtre Uygula

Belgenin içinde tekrar seçilen ve görünür üst tabaka ile, geri gitmek Filtre bu sefer seçin ekranın üst kısmında menü Gürültü ve sonra seçin Medyan . Medyan filtre görüntüden daha fazla ayrıntı kaldıracak ve bu konuda güzel bir şey kenarları iyi tanımlanmış kalması böylece görüntünün bulanık olmadan yapmasıdır. Medyan Filtre en iletişim kutusu göründüğünde, set yarıçapı için alt değer 12 piksel :

2015-05-26 18_13_01-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Için “12 piksel” “Radius” değeri> Noise> Medyan Filtre ve ayarlamak için gidin.

Eğer iletişim kutusunun dışına filtreyi ve çıkış uygulamak için bittiğinde Tamam’a tıklayın.

Adım 11: En Katman Blend modunu değiştirmek için “Soft Light”

Hala seçilmiş üst tabaka ile etkisini tamamlamak için, Katmanlar paletinde sol üst Karışım Modu seçeneklerine kadar gitmek sözcüğü “Normal” sağındaki aşağı gösteren oku tekrar tıklayın ve katman en değiştirmek modunu karışımı Yumuşak Işık :

2015-05-26 18_13_08-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

“Soft Light” etkisi tamamlamak için üst katmanın harmanlama modunu değiştirin.

Eğer karışım modunu değiştirdikten sonra “Soft Light”, bitirdiniz için!

İşte benim orijinal görüntü karşılaştırma için bir kez daha var:

2015-05-26 18_13_14-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

Orijinal görüntü tekrar.

Ve burada, üst tabakası medyan filtreyi uygulamak ve karışım modunu “Soft Light” değiştirdikten sonra, benim son “suluboya” etkisi:

2015-05-26 18_13_22-Photoshop Suluboya Etkisi Eğitimi Boyama

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com