Online hastane randevusu nasıl alınır?

Artık sağlık sistemi gelişiyor ve değişiyor. E-devlet ya da teknolojik devlet atılımlarına o da uyum sağlıyor ve internet üzerinden randevu alabiliyorsunuz. Sabahın 6’sında hastaneye gidip akşama kadar doktorun kapısında bekleme devri geride kaldı. Hastane koridorlarında paslı kalorifer borularına başını dayayan hastanın gözlerini kapatıp uyuduğundaki bir düş gibiydi bu günler ama o güzel günler geldi.

Sadece internet değil aynı zamanda telefon üzerinden de hastane randevusu alabilirsiniz.

öncelikle randevu almak için buraya tıklıyoruz.

Açılan sayfada MHRS hastane randevu için öncelikle hastane randevusu almak istediğiniz ili seçmeniz gerekmektedir.

mhrs

 

Bu ekranda ilimizi seçtikten sonra randevu almak istediğimiz kurumu seçeriz. Örneğin ankarayı seçtiğimizde aşağıdaki kurumlar listelenir.

mhrs1

Kurumu tıklayınca kurum bilgileri görüntülenecek. Kurum bilgilerini ekranın sağ tarafında gördükten sonra ‘Randevu Al’ butonuna tıklayınız.

mhrs2

Bu aşamadan sonra  TC kimlik numaranızı ve parola bilgilerinizi ekrana girmeniz yani üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Eğer hastane randevu alma işlemi için üye değilseniz sayfanın altında bulunan ‘Yeni Üye’ butonuna tıklayınız. nasıl üye olunur öğrenmek için buraya tıklayınız.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. 2 Haziran 2015

    […] Şinasi’nin maaşına 1851 yılında Sultan Abdülmecid’e arz edilen bir teklifle zam yapılır. Şinasi, Paris’te bulunduğu bu yıllarda şarkiyatçı (Doğu bilimcisi) Sylvestre de […]

  2. 31 Ekim 2020

    […] Önceki yazımızda hastaneden nasıl randevu alacağınızı anlatmıştık. O yazı üye olanlar içindi ancak sisteme üye olmayanlar için de bu yazıyı yazma gereği duyduk. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com