İnternetten fax çekmek ÜCRETSİZ

İnternetten fax çekmek istiyorsunuz. Ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Ya da Google araması yaptınız bir sürü site çıktı ama çoğu ücretli değil mi? Size yeni bir çözüm önereceğim. İnternetten fax çekmek için

Çözüm Hellofax

Yaklaşık 3 senedir arada sırada lazım olduğunda kullandığım bir sitedir. Abonelik iptali, kredi kardı ücret iadesi, araç sigortası için ruhsat gönderme falan filan işlerimde oldukça yardımcı oldu. Sağolsun varolsun. Tabi bazı belgeleri özellikle tanıdık kişilere gönderilen belgeleri artık whatsapp üzerinden gönderdiğimiz için bu fax hizmeti işime yaramayacak diyebilirsiniz?

Yanılıyorsunuz çünkü halen internet aboneliğinizi iptal ettirmek için, kredi kartınızdan çekim yapıldığında harcama itirazında bulunmak için, telefon faturanıza itiraz etmek için, internetten aldığınız ürünü iade etmek için sizden fax talep eden işletmeler var. Neden isterler bilmiyorum. Halbuki tarayıp ya da resmini çekip mail atmak daha kolay.

Bu işletmeleri madem kendimize uyduramıyoruz biz onlara uyarız diyoruz ve Hellofax’ı adım adım nasıl kullanacağız anlatmaya başlıyorum.

Buradan: www.hellofax.com

(Linkte referans linkim de var. Siz üye olduğunuzda 5 sayfa benim hesabıma ekleniyor. Şimdiden teşekürler)

Siteyi açtığınızda sizi

Easy. Reliable. Online faxing.

Send & receive faxes from anywhere.

yazan büyük bir ekran karşılayacak.

hemen o sayfada bulunan

Get Started kısmına tıkladığınızda mail ve şifre soran bir sayfa gelecek.

Buradan isterseniz google hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

ya da mail adresiniz ile giriş yapabilirsiniz mail adresinizi yazdıktan sonra

Sure, I’ll check it out        ve No thanks, I’m good seçenekleri çıkacak.

Bu sayfada aylık on dolar vererek fax hizmetini kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor. Açık yeşil seçenek Tabi adamım ödeme yapacağım demek olar tarzanca çeviri yaparsam diğeri ise “yok anam ben almiyim böyle iyiyim” demek oluyor.

İsteyip istemediğinize karar verince hemen başka bir sayfa açılıyor. Bu sayfada da gördüğümüz şey 10 ücretsiz sayfa kazandığımız oluyor. İlk bakışta göremediyseniz hemen sağ üst köşede mail adresinizin yazdığı yere farenizin imlecini getirin göreceksiniz.

Araya yine başka laf karıştırma ihtiyacı hissettim hemen söyleyeyim bu site benim de üç yıldır kullandığım sitedir. Cartfax curtfax.com.tr uzantılı ne kadar site varsa hepsi rahmetli oldu bu site 3 senedir tıkır tıkır çalışıyor. Yani test ettim onayladım. Bu site hakkında yazı yazmak aklıma yeni geldi ☺

Almıyorum böyle iyiyim dedikten hemen sonra yukarıdaki gibi bir sayfa sizi karşılıyor. Şimdi size bu sayfadan nasıl en iyi şekilde faydalanacağız onları aktarmak istiyorum. Beleşçiliği yepyeni bir boyuta taşıyacağız inşallah ☺

Tweet atıyoruz 5 sayfa oradan kazanıyoruz

Facebook’ta paylaşıyoruz 5 sayfa oradan kazanıyoruz

Ardından gmail veya yahoo hesaplarındaki mail adres defterimizi içe aktarıyoruz 5 sayfa da oradan kazanıyoruz toplam 15 sayfa kazandık.

10 sayfa da önceden vardı etti 25 sayfa dilekçeniz destan değilse bu size bir kaç sene yeter. Diyelim ki yetmedi. Yukadıra dediğim beleşçiliği yepyeni boyuta taşıma işine devam ederiz. Biliyorum ki aramızda hiçkimsenin tek bir mail hesabı yok. Mutlaka birden fazla var. O yüzden İnvite your friends to join Hellofax yazan yerin karşısındaki İnvite Now’a tıklayıp şu benim de yukarıda paylaştığım şöyle bir linki https://www.hellofax.com?ref=448608d7&s=F  eşe dosta veriyoruz. Tabi siz de benim linkime tıklar hesabınızı oradan açarsanız yukarıdan beri anlatmaya döktüğüm emeğin karşılığı olarak ekstradan 5 sayfacık fax gönderme hakkı elde etmiş oluyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekleme:26/09/2018

Yorumlarda fax çekemediğinden yakınanlar olmuş. İngilizcesi olmayanlar için biraz daha daha ayrıntılı bir resim koymak gerekiyor sanırım.

nasıl yapılır internetten fax çekmek.bendelimiyim

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

35 Cevaplar

 1. Hasan Can dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Benim de acil dosya göndermem gerekti ve bu yazıyı okuyup gönderdim, umarım gitmiştir. Sizin refli linkinizden üye oldum. Hala çalışıyor değil mi bu arada?

  • bendelimiyim dedi ki:

   Faxes yazan kısma tıklayın orada gidip gitmediğini görebilirsiniz. Telefonla arayarak soruyorum ben kendim kullandığım zamanlarda. Ulaştığında size gönderildi diye mail geliyor.

 2. ufuk dedi ki:

  peki faks almak mümkün mü bu servisle

  • bendelimiyim dedi ki:

   Hayır malesef bu sistemde faks alamıyorsunuz. Yani bedava olan hizmet ile faks alamıyorsunuz ücretli seçeneklerde faks alma özelliği de var.

 3. Recep dedi ki:

  Merhabalar.Türknet için iptal dilekçesi ve kimlik fotokopisi göndermem gerekiyor faks ile.2 sorum olacak.Birincisi alıcı kısmı +90 0212 .. şeklinde mi olacak ? İkincisi Türk numaralara kesin olarak faks gidiyor mu ?

  • bendelimiyim dedi ki:

   +90 ile başlatmanız gerekiyor zaten sistem size o şekilde başlamanız gerektiğini söylüyor. Fax sent successfull şeklinde mail geliyor ulaşırsa ulaşmazsa da ulaşmadı diye mail gelir eposta hesabınıza. Ben daha önce Avea aboneliğimi iptal ettirdim bu şekilde ulaşıyor. hatta bireysel emeklilik iptalini yaptım emin olabilirsiniz ulaştığına.

  • bendelimiyim dedi ki:

   Bu arada Türk.net’ten memnun değil misiniz ben abone olmayı düşünüyordum şikayetiniz nedir acaba?

   • gokhan dedi ki:

    Bugün aynı hizmeti ben de Türknet iptali için kullandım. İptal nedenimi sizinle de paylaşayım. 2 senedir sorunsuz kullanıyordum fakat son aylarda Allah herhangi bir arıza kaydı ile Türknet’in eline düşürmesin kıvamındayım. yaklaşık 55-60 gündür sabrediyorum güzel hizmet aldığım günlerin hatırına ama artık yetti. bir arıza olduğunda ne çözüm var ne ilgilenen var ne de şikayetinizi dile getirebileceğiniz bir sistem. Bugün Netspped’e başvurdum inşallah bu iyi çıkar. 🙂

 4. mehmet dedi ki:

  ben hala nasıl fax göndereceğimizi anlamadım ingilizcede yok en son 4 tane başlık çıkıyor ne yapmamız lazım göndermek için yardımcı olursanız sevinirim

 5. mehmet dedi ki:

  ben hala nasıl fax göndereceğimi anlayamadım en son o 4 tane başlık var fax kazanmak için sonra ne yapacağız göndermek için yardımcı olursanız sevinirim

 6. safak dedi ki:

  çok teşekkür ederim.vodafone net aboneliği iptal için 1 aydır uğrasıyorum.buradan gönderdim 5 dk sonra aradım faksın ulaştığını söylediler.

 7. Hüseyin Tokatlı dedi ki:

  Merhaba Teşekkür ederim bilgilendirme için. İşime yaradı gerçekten. Turknet abonelik iptal dilekçemi kimlik fotokopimle birlikte gönderdim.

 8. smtcglr dedi ki:

  Çok teşekkürler, işime yaradı

 9. gonca dedi ki:

  çooook teşekkürler dsmart işimi çözdüm

 10. hakan dedi ki:

  Ben de türknet dilekçesi göndermek istiyorum. Kimlik fotokobimle dilekçeyi tek sayfaya nasıl sığdırabilirim? veya ayrı ayrı sayfalarda gönderdiğimizde kabul ediyorlar mı? Adminden ricam, benim e-mailimi burdaki Türknet iptal dilekçesi gönderenlerle paylaşabilirlerse, en azından burdaki aynı işlemi yapmış kişilerden yardım almış olurum. Çok teşekkür ederim.

  • bendelimiyim dedi ki:

   Ayrı sayfalarda da kabul ederler. Yine de tek sayfada halletmek isterseniz telefon ile fotoğraf çekin (önlü arkalı olacak) iki resmi de word’e atın. Sonra word’te resim araçlarından boyunca seçeneğini seçin. Dilekçenizi yazın ve kimliğinizin ön ve arka fotoğrafını sürükleyip word dökümanı üzerine bırakın. Daha sonra word ile kaydedin. Ya da PDF olarak dışarı aktarın. Daha sonra yukarıdaki işlemleri yaparak faxınızı gönderin.

 11. digiturk uyesi dedi ki:

  digiturk için kullanılamıyor blacklist yazıyor

  • bendelimiyim dedi ki:

   Belki de çok fazla kullanıldığı için karalisteye alınmıştır. Ya da dijitürk bu şekilde bir talepte bulunmuştur siteden.

 12. erdil öztürk dedi ki:

  beyler açık kimlik bilgilerinizi kim olduğu belli olmayanlarla paylaşmak çok tehlikeli. Aaman dikkat edin…

 13. Mete Erkek dedi ki:

  Bugün Türknet iptali için kullandım bu servisi. Fax yollandı diye e-mail geldi. Bakalım Türknet efendi ne zaman dönüş yapacak. Umarım onlar da digiturk gibi engellememişlerdir. Güncelleme olunca yazacağım burdan

  • Mete Erkek dedi ki:

   Aradan 3 saat geçti ve Türknet iptal talebimi onayladı. Kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

 14. ümit dedi ki:

  Telekom gönderdiğiniz numarayı kaydedin sorun olursa o numaradan bakacağız diyor. gönderen numara belli mi?

  • bendelimiyim dedi ki:

   Çamura yatmak için diyor bence. Önemli olan dilekçede sizin iletişim numaranız. İletişim numarasından bakabilir. Gönderen numaranın başvuruda hiçbir önemi yok. Gönderen numarayı belirlemek isterseniz bu ücretli olarak sunuluyor. Ücretsiz olarak yapılan gönderide numara tahsis edilmiyor. Ben bir çok yere gönderdim. İlk defa böyle bir şey duyuyorum.

 15. rahime dedi ki:

  bende vodofone net iptali için gönderdim şuan ulaştı diye mesaj geldi, arayıp işleme alındı mı diye bilgi alacağım daha sonra buraya yazacağım eğer işe yararsa allah sizden razı olsun

  • rahime dedi ki:

   ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN BU DEĞERLİ BİLGİYİ BİZLE PAYLAŞAN ARKADAŞTAN VODOFONE İPTAL İÇİN GÖNDERDİM ERTESİ GÜN İŞLEME ALINDIĞIYLA ALAKALI MESAJ GELDİ TEKRAR TEKRAR teşekkürler

 16. ibrahim dedi ki:

  Tahmini kaç dakikada gönderiyor faxı

  • bendelimiyim dedi ki:

   Deneme yaptığım zamanlarda 10 dakika içinde gitti. Ancak bazen yoğunluktan gün içinde ancak ulaşıyor. Hem mail hem faks olarak kullanıyorum özel işlerimde ancak kurum başvurularında mutlaka öğleden önce gönderin ki gün içinde mesai bitmeden ulaşsın.

 17. berk dedi ki:

  merhaba fax ücretli mş peki ücretsiz fax yolluyor muyum fax etsiz seçersem fax cevapı geliyo mu

 18. berk dedi ki:

  fax ücretsiz seçersem geliyo mu cevapı

  • bendelimiyim dedi ki:

   Ben bu şekilde abonelik iptali yaptım. Cevap geliyor mu derken size dönüş yapıldığını kastediyorsanız evet dönüş yapıldı bugüne kadarki başvurularımda. Ancak size de cevap faksı çekilmesini istiyorsanız o ücretli.

 19. derya dedi ki:

  Free faxes kazanmak istiyorum ama tweet e tiklasam invite now tiklasam da import now tiklasam da hic bir sey olmuyor.

  • bendelimiyim dedi ki:

   Site içerisindeki sorunları bilmem mümkün değil. Sadece kendi sitemin içeriğin görebilirim.

 20. RamazanCigis dedi ki:

  Teşekkürler çok işime yaradı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com