Google Fotoğrafları bilgisayara indirme

Merhabalar, uzun zamandan beri google.photos kullananlar ücretsiz ve sınırsız depolama sayesinde binlerce fotoğrafını yedeklemişti. Google attığı bir mail ile politika değişikliğine gittiğini bildirdi.

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Yüksek kalitede yedeklediğiniz yeni fotoğraf ve videolar 17 GB Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecek. Fotoğraf ve videoları Yüksek kalitede yedeklediğiniz için bu değişiklikten etkileneceğinizden çok önceden haberdar olmanızı istedik.

google fotoğraflar artık sınırsız değil.

Google fotoğraflarda benim 36.000 den fazla fotoğrafım birikmiş. Kızımın doğumundan sonra hele iyice fotoğraf manyağı olmuşuz. Şimdi bu mail ile birlikte hesap yaptım benim 100 GB’dan fazla fotoğrafım var.🏋️‍♂️

Google bu değişikliği haftada 28 milyar fotoğraf yüklendiği için yapıyormuş. Açıklaması bu şekilde. Sanırım ücretsiz olması artık maliyetini karşılamıyor. Bu fotoğrafları yapay zekasını eğitmek için kullandığını düşünüyordum sanırım eğitim işi bitti.

Benim gibi aynı durumda olanlar için fotoğrafları nasıl indireceğinizi anlatacağım bu yazıda.

Google politikası değişikliğini şuradan okuyabilirsiniz.

Google Fotoğraflar İndirme

Öncelikle verilerinizi indirin seçeneğini buluyoruz.

Şu sayfadan https://support.google.com/accounts/answer/3024190

google photos fotoğrafları bilgisayara indirme

Bu link sizi🚀 https://takeout.google.com/ adresine götürecek.

Burada oturum açma sayfası karşınıza çıkacak.

Google Paket Servisi

Açılan sayfanın başlığı aynen böyle. Google paket servisi burada yeni dışa aktarma işlemi oluşturacağız. Hesabımızın tüm verilerini de indirebiliriz. Hatta youtube videolarınızı bile toplu şekilde indirebilirsiniz. ama konumuz bu değil geçiyorum fotoğraflara.

google fotoğraflar indirme

daha sonra talebimiz oluşturuluyor. 👍buradan parçaların kaç gb olmasını istediğimizi soruyor onları belirleyip talebimizi oluşturuyoruz. Daha sonra bu sayfaya geleceğiz. Talebimiz bir iki güne yerine getiriliyor. Verileriniz çok fazla tutuyorsa 10 gb olarak talep edin ki benim gibi 59 tane parçayı indirmekten beliniz bükülmesin. 🤣

fotoğralar parça parça indirme

Benim toplam verim 2 gb olarak 59 parçaya ayrılmış bunları internet download manager programı ile indirme kuyruğu oluşturup indiriyorum. Belirli bir süre için bu dosyalar kullanılabilir durumda o yüzden 7 gün içinde indirmelisiniz.

Başka anlatımlarda görüşmek üzere umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. bendelimiyim dedi ki:

    İndirme kuyruğu ile inmedi arkadaşlar başlangıçta paketi büyük seçip sırayla indirin mesela 4’er gb deneyin. Yeni yöntemler deniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com