Cepten radyo yayını nasıl yapılır

Merhabalar daha önce winamp ile nasıl internet üzerinden radyo yayını yapılır onu anlatmıştım. Aradan zaman geçti telefonlarımız akıllandı. Gerçi önceki yazıyı yazdığımda da oldukça akıllıydı. O zamanlar telefonlarımızdan radyo yayınını pratik hale getiren bir uygulama henüz yoktu.

Artık var.

Uygulamamız hemen şurada idi ama malesef ücretsiz sürümü kaldırmışlar. (yorum ile uyaran arkadaşa teşekkür ederim) onun yerine pro sürümü yayında. Onun adresi de şurada

Daha önceki yazıda listen2myradio.com  üzerinden server’ı aktif hale getirmeyi anlattığım için yeniden anlatmayacağım. Bu iş için de bir uygulama var evet listen2myradio sitesi bir uygulama yapmış o da şurada. Buradan panelinizi yönetebiliyorsunuz.

Üstte bulunan üç noktalı kısma dokunuyor ve ayarlara ulaşıyoruz.

Track Folder” seçeneğindeki yol bizim yayında çalmak istediğimiz şarkılarımızın bulunduğu klasörün yolu. Buraya tıklayıp açtıktan sonra şarkılarımızın bulunduğu klasörü seçiyoruz. “Choose

Output Mode” kısmında Shoutcast Server seçili olacak.

Output Settings” kısmına tıklıyoruz. Dokunuyoruz. Yeni bir ayrıntılı ayar penceresi açılıyor. Burada host bilgilerinizi, port bilgilerinizi, şifrenizi giriyorsunuz. Bunları nereden bulacağız diyorsanız (winamp üzerinden radyo yayını) önceki yazıyı inceleyin. Bu yazıda SAM Broadcaster’ı da kullanabilirsiniz diye yazmışım. Bu listeye artık Broadcast Myself programını da ekleyebilirsiniz.

İyi yayınlar dilerim. Eğer yapan varsa yorum kısmına yayın linkini yazsın ilk dinleyicilerinden olayım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

13 Cevaplar

 1. Yiğit dedi ki:

  Ben telefon üzerinden djlik yapıyorum. Yayın yaparken şiir okuyorum fon müziği eşliğinde fakat canlı olarak şiir okurken aynı anda sesime efekt verebileceğim bir progrm arıyorum vr mı böyle program?

 2. Mustafa dedi ki:

  Hocam program yok play de kaldırıldı mı acaba?

 3. kuzey dedi ki:

  şarkılar neden farklı tonda gelıyor karşı tarafa sankı bayılıyor şarkı sanatcının sesi daha kaba ve baygın gelıyor dınleyene …ama samda öyle deyıl ..sadece bu cepden yapılan yayınlarda bu sorun

  • bendelimiyim dedi ki:

   Hız ayarı yapmanız gerekebilir. Ayrıca yayın yaptığınız cihazın ram’ı yetersiz ise yine bu sorunu yapabiliyor.

 4. coskun dedi ki:

  iyi gunler iyi calismalar oncelikle ben de ariyordum fakat sizin vermis oldugunuz linke tiklayinca cikti ama yorum lari okuyunca icler acisi .2,99 ero diyor cok br paradegil ama yorumlar insani caydirdi bilginiz olsun bu arada

  • bendelimiyim dedi ki:

   Ben sadece öneride bulunuyorum. Tercih sizin. Ben bu şekilde bir şey yapılabileceğini anlattım bu yazıda. Hatta size ücretsiz server tavsiye ettim. Başta da dediğim gibi yaptığım sadece tavsiye vermek.

 5. Harun dedi ki:

  Radyo Hosting Paketleri Sonicpanel Çok uygun fiyata alabilir hemen radyo yayını yapabilirsiniz…

  • bendelimiyim dedi ki:

   radyotescil sitenizi inceledim uygun paketler var gerçekten. Tercih edenler radyotescil şeklinde google’da aratarak ulaşabilirler.

 6. Derin dedi ki:

  iPhone hafıza dolu, başka bir yere aktarsam da hafıza boşalmıyor, bu programları yükleyebilir miyim

 1. 21 Ocak 2021

  […] Cepten radyo yayını nasıl yapılır yazısında server hakkında bilgi de […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com