PTT’nin engelliler için kütüphane hizmetinden haberiniz var mı?

PTT son yıllarda kendini iyice geliştirdi. Engelliler kütüphaneye gidemiyorsa kütüphaneyi engellilerin ayağına getiriyor. Oldukça güzel bir hizmet. Sizler de çevrenizde engelli varsa faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sitesinde bu hizmeti şöyle açıklamış PTT:

Kütüphane Hizmeti
Ulaştırma Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Halk Kütüphanelerinden yararlanamayan, hayatlarını eve bağımlı olarak devam ettirmek durumunda olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kütüphane hizmetinden yararlandırılması amacıyla özel bir tarife belirlenmek suretiyle verilen hizmettir.

Bu hizmet Aksaray, Amasya, Balıkesir, Bartın, Batman, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Isparta, Kırıkkale, Kırşehir, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun ve Uşak olmak üzere 20 il merkezinde uygulanmaktadır.

Hizmet kapsamındaki gönderiler Kayıtlı Posta Maddeleri Otomasyonu Sistemi ile taahhütlü olarak teslim alınıp teslim edilmekte, Posta ve Telgraf Ücret Tarifesinin 17.20 sırasında belirtildiği şekilde kitap başına toplam 2,50 YTL olarak ücretlendirilmekte olup gönderi ücreti Halk Kütüphanelerince ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com