Yatay Zeka – Blog

Bu siteyi ilk kurduğumda kişisel bir blog ve edebiyat bilgilerimi paylaşacağım bir site olarak tasarlamıştım. Kafa dağıtmak için tebessüm ettiren yazılar yazacaktım. Ancak zamanla bir şeyler paylaşma isteği daha baskın geldi bende. Belki de öğretmenlik okumanın verdiği bir duygu bu.

Yazı başlığında blog diye belirtmek zorundayım çünkü siteyi bilgi kaynağı olarak doldurdum kişisel bir iç dökmeyi ayrıca belirtmek zorunda hissediyorum artık. Bilgi arıyorsanız bu yazıyı okumakla vakit kaybetmeyin.

Sonra “iyi bir öğretmen iyi bir öğrenci olmalıdır” mottosuyla çeşitli bölümler okumaya başladım. Isparta’da yüksek lisans, adalet, kamu yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi birbirinden alakasız bölümler okudum/okuyorum. Arada pedagojik formasyon da aldım.

Bu süreçte birçok insana ilham kaynağı oldum. Beni görüp “ne olacak sanki” diyenler oldu. Okuyup da işsiz kalanlar oldu. Okumayıp da hayvancılık yapanlar oldu. Başarılı olanlar oldu. Sayemde birçok insan ikilem yaşamadan yolunu seçti.

Eskiden muhafazakar bir insan olarak tanımlardım kendimi. Muhafazakarlığımın sembollerle örülü, ergen ve romantik dünyasını başıma yıktılar. Artık bir şey yapmak gelmiyor içimden. “Okusam ne olacak ki” sözünü okuyanın da işsiz kalabildiği olarak yorumlardım eskiden. Evet saf bir muhafazakardım.

Adaletli bir yer sanıyordum dünyayı. O dünyam başıma yıkılmadan önce. Meğer her yerde haksızlık, her yerde torpil, her yerde kokuşmuşluk varmış.

Büyük günahları hep sayarlar din adamları ama büyük sevapları sayan da yok. Hep korkutarak yola getiriliyoruz. Neyse bunu başka yazıda yazarım.

Gelelim büyük sevaba: Başkalarına faydalı olmak. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Bu sitede kendimi anlatmaktan daha baskın gelen durum buydu. Başkalarına faydalı olmak.

Okuduğum her bölümden notlar paylaştım. Sorular, dökümanlar paylaştım. Yazılar yazdım. Sonunda ödülüm geldi: Davalık oldum. Karikatür geçiyordu “Sözcükte Anlam Olayları” isimli yazıda. Ne alaka dedim.

Bu olay beni çok üzdü ama yıldırmadı da. Bu siteyi kurarken amacım sadece kendimi ifade etmek değildi ki zaten. Amacım bilgiyi paylaşmak, insanlara yardımcı olmak, onlara ilham vermekti.

Bu amaçtan vazgeçmeyeceğim. Bu siteyi daha da geliştireceğim. Daha çok yazacağım, daha çok paylaşacağım, daha çok öğreneceğim.

Çünkü biliyorum ki bu site sadece benim değil, sizin de sitesiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com