#SavcıMehmetSelimKiraz Ruhun Şad Olsun.

31 Mart haftası ne kötü bir hafta idi. Önce her yerde elektrikler gitti. Sonra Savcımızı şehit ettiler. 1 Nisan şakası olsayda keşke bütün yaşananlar.

Sonra bir de cemaat var ki: “bizim polislerimizi sürdüğünüz için böyle oldu.” demeye cüret edecek kadar haddi aşmışlar. Yani bütün polis teşkilatı kötü sizler iyi polislerdiniz. Sizinkiler seçmece usulü yerleştirilmiş. Dahası sizin polisler diye bir grubun olması garip değil mi? Soruların verilerek, mülakatlarda kayırılarak teşkilata sızan paralel polisler. amirlerinden değil de abilerinden emir alan polisler. Bu bir itiraf aslında. Bunu yazan kişi de tutuklanmalı. Bilgisi görgüsü alakası sorgulanmalı.

IMG_20150402_181538

DHKP-C’li teröristlerce savcımız katledildi. Bazı gezizekalılar suçu devlete attılar. Dediler ki Berkin Elvan’ın katilinin ismini almak için rehin aldılar savcıyı savcı ismi vermeyince vurdular. Katilleri savunmaya kalktılar. Oysa ki savcı Berkin’i öldürenleri yargı önüne çıkartmak için çalışıyordu. O dosya Berkin’in katillerini yargılamak için açılmıştı. Belki de katillerin bulunmamasi için savcımızı katlettiler. Ben söyleyeyim Berkin’in katilinin kim olduğunu. Kim olacak: O çocuğun eline sapan veren, polise taş atmasını öğütleyendir katili. Küçük bir çocuğun böylesine şiddet dolu bir eylemde zarar görmesi ihtimal dahilinde değil mi sizce de.

Başka biri çıkmış solcuyum diye bağırıyor bir yandan diğer yandan da polis öldürdü savcıyı diyor. Sonrasında bütün solcu takipçileri basıyorlar retwitlere yayılıyor haber. Dünya enfermasyon çağını yaşarken biz dezenfermasyon çağına gidiyoruz. Cahilin biri bir laf atıyor ortaya kırk bilge çıkaramıyor.  Zamanında da sol-sağ kavgası yaşanırken istanbulda bazı solcuları diri diri kıyma makinesine atıyorlarmış diye haber salıyorlardı da inanan öküzler oluyordu. Misalen: Elimde silahla birinin kafasına silah dayasam, sonra polise haber verseler, polis gelse rehineyi kurtarmak için. Pazarlığa başlasa benimle. Aradan 6 saat geçse. Bir silah sesi duyulsa, polis bassa odayı beni öldürse ve rehin aldığım kişi de odadan yaralı kurtulsa. Kafasına silah dayayandan mı şüphelenirsiniz yoksa onu kurtarmaya gelenden mi? Nasıl bir akıl yürütme. Nasıl bir mantık kurma şekli bu?

Hangi siyasi görüş bir insana başka insanı öldürme hakkı veriyor. Buna teşvik ediyor. Ortaçağda yaşamıyoruz. Hala ilkel düşüncelere sahip olanlar vandal zihniyetler yollara dökülüp sağa sola molotof atmaktan medet umuyor. Bu nasıl bir siyasi mücadeledir ki zarar vererek bir iktidarı ele geçirme çabasıdır.

Kanunlarımıza göre avukatların üzerleri sadece ağır cezayı gerektirecek suç üstü hallerinde aranabiliyor. Bunun değişmesi lazım. Bu terörist de Hukuk fakültesi okuyordu. Yarın cübbe giyip avukat olduğunda da işleyebilirdi bu cinayeti. O yüzden her insan aranmalı. Hatta adliyeye dışarıdan gelen bakanlık personeli bile aranmalı. Katipler bile aranmalı. Saklayacak bir şeyi olmayan aranmaktan korkmaz. Basit bir x-ray cihazından bu kadar korkuyorlarsa. Bu arada nerdeyse unutuyordum şunu da paylaşmadan edemeyeceğim bu konuda Adliye Polisinin baroya gönderdiği yazı da mevcut. Tarihe dikkat edin oldukça anlamlı.

polis_6697

Son olarak şehidimize Allahtan rahmet ve hepimize baş sağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi böyle sınavlardan geçirmesin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. bendelimiyim dedi ki:

    Bu süreçte yazacak ne çok şey var ama yazdıkça uzuyor. Düşündükçe öfkeye kapılıyor insan ve öfkeliyken yazmak istemiyorum. Medyanın tepkilerine deyinmemiştim mesela. Ancak Bu konuda Terörist değil de eylemci diyen CNN Türk’e en güzel tepkiyi Serdar Tuncer verdi. @yaziyor twitter hesabından CNNTürk’teki programını sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Bu duruşu Alkışlıyor ve önünde şapka çıkartıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com