Alo!….

Efem daha önce lisanstayken öğrenim kredisi almıştım. Şimdi ayıptır söylemesi Yükek Lisans yapıyorum. Süleyman Demirel Üniversitesinde, TÜrk Halk Edebiyatı’nda her neyse konumuz bu değil. Lisans’ın iki katı öğrenim veriyorlarmış kampanyasından haber alınca hemen kıştum başvuru yapmaya ben de açıklanmasını bekledim onca zaman.
neyse açıklandı. Öğrenim kredisi çıktı.
Ocak ayının onunda ziraat şubesine ben de her öğrenci gibi koşar adım gittim. Sıra bekledim o da nesi öğrenim kredim yatmamış. KYK’nın internet sitesine bakıyorum kredi no bulunamadı diyor.
Bugün evet aradan geçen onca zamana rağmen yılmadan her sabah aradım ama ulaşamadım kyk’nın telefonuna bugün ulaştım mucize gibi Allah’ım.
Karşıdan alo dediler.
Önce şöyle bir afalladım. Alo deyince ne diyorduk ya gibisinden düşündüm. Nitekim onca zaman ulaşmaya çabaladığım ses “Alo!…” diyordu.
Usulca alo dedim.
Korkutmak istemiyordum. Onca zaman ulaşmak için çabalağımın operatör ya kızıp kapatırsaydı.
ya da
Ya sesimi beğenmezseydi.
Heyecanımı bastırarak sordum
“Benim kredim yatamamış acaba bakınabilir misiniz bi?” dedim.
“ben de; öğrenim kredisi alıp, burs almış gibi sevinen her salak gibi aralık ayında ısparta kyk müdürlüğünün önünde sabahın 8-9 ayazlarında üşümüştüm. elimde tastik edilmiş taahhüt senediyle noterin verdiği makbuz vardı onlar şahittir.” dedim.
Neyse fazla oynayınca oyun hamuru gibi cıvık cıvık oluyor cümleler. Çürümüş sakız gibi yapışmadan bir yere sadede geleyim.
Kimlik numaramı verdim baktı dedi 27 ocakta alırsın. Senetin işleme girmiş dedi.
yani sizin de krediniz yatmamışsa ve senedinizi aralık ayında kyk’ya teslim etmişseniz panik olmayın benim gibi uykusuz kalırsınız..
Yazı bitmiştir
dağılın!….
Okumayın artık
tamam
bitti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com