Kağıttan Nissan Juke nasıl yapılır?

Nasıl yapılır başlığını görünce evde yapabileceğim bir şey diye düşündüyseniz. Yanıldınız. Bu Japonlar çok çılgın. Bizim orjinalini yapamadığımız arabayı kağıttan yapıyorlar adamlar. Biz bunu kağıttan bile yaparız diyerek dünyaya da meydan okuyorlar.  Origaminin dibine vuruyorlar.

Efenim Japon Otomotiv devi Nissan Juke modelinin 5. yaşını kutlamış. Bu kutlamayı da kağıttan Juke yaparak gerçekleştirmiş. Bizde üretilse robot Fatma Girik yapardık en fazla. Onlarda bizde capsı yapmak değil maksadım ama ortada bir gerçek var.

nissanjuke-kagittan2-bendelimiyim

Bizde böyle bir şey yapılsa hemen sahibinden.com’da dolandırıcılar bunu satmaya çalışırdı. Yerli üretim tamamı el yapımı. Diye kağıttan arabayı gerçek araba diye kakalarlardı.

nissanjuke-kagittan-bendelimiyim

Böyle bir şeyi yapmak çok emek ister. Yalnızca emek mi iyi bir takım çalışması da lazım. Bizde en az bulunan şey takım uyum takım olarak çalışamayan bir milletiz. Teşkilatçı yapımız var ama nedense savaş dışında, öfkelenip galeyana gelmek dışında birlikte yapabildiğimiz çok fazla işe yarar şey yok. Bizi İrlandalı dayağı (bkz: tüm esnafı döven irlandalı turist) adam eder ancak. Kötü işlerde birlik oluruz. Konu ne ara buralara geldi ben de bilmiyorum. Sabahın 08:00’inde niye bu satırları yazdığımı bilmiyorum. İyisi mi gidip kahvaltı yapayım. Görüşmek üzere

Videosu burada

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com