ABD başkanlık seçimi geyikleri

 

 

Seçimi el oğlu yaptı. Geyiği her zamanki gibi bize düştü. Her durumdan eğlence çıkarmayı bilen milletimiz yine bu fırsatı da kaçırmadı. Sizler için twitter’dan derlemiş olduğum ABD başkanlık seçimi geyikleri paylaşıyorum. Bunları yaparken herhangi bir parti ya da siyaset gütmediğimi bildirmek istiyorum. Amacım kimseyi kırmak incitmek değil sadece komik olduğunu düşündüğüm için aldığım twitlerdir. Gülüp geçilesi şeyler. Ciddi yaklaşımlar da yok muydu elbette vardı. Ancak onları sıkıcı haber sitelerinden köşe yazarlarından okuyabilirsiniz. Ben sizlere eğlenmeyi tebessümü vadediyorum. Ciddi yorumlarda en ilginç olanı seçim sonucunun “Bu resmen ABD halkının siyaset kurumundan öcünü alması” şeklinde yorumlanmasıydı. ABD başkanlık seçimi geyikleri sizleri bekliyor. Hem galeri şeklinde hazırlanmış hem de aşağıdan büyük haliyle görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Seçime dair en ilginç olan fotoğraf ise ABD Başkanlık seçiminden Recep Tayyip Erdoğan’a oy çıkmasıydı. Sputnik haber ajansında gördüğüm bir habere göre de Putin’e de oy çıkmış. Demek ki Rus komşularla fikirlerimiz aynı olmasa da espri anlayışımız pek uzak değil.

abd başkanlık seçimi geyikleri

ABD Başkanlık Seçiminde Erdoğan’a Oy Çıktı

Bizim başkanlık seçimlerinde (tabi eğer olursa) seçmenlerden birinin de pusulaya Donald J.Trump yazarak iade-i oy yapıp yapmayacağı ise merak konusu. Acaba ben mi yapsam diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

Ancak Trump’un kazanması neden bizi sevindiriyor anlamak zor. Trump müslümanları ABD’ye sokmayacağını söylüyordu. Belki de Fetöcüleri ülkeden def eder diye umutlanıyoruz. Hillary’ye destek verdiklerini sağır sultan biliyor. Bizimkisi de umut işte.

En son haber şu şekilde yorumlamış: “Geçtiğimiz günlerde ise Donald Trump’ın dış politika danışmanı “Türkiye’nin terör örgütü olarak gördüğü kişilerin, Clinton Vakfı’na bağışta bulunmuş olması, şoke edicidir”demişti. Bu açıklamalar, Trump’ın seçilmesiyle birlikte FETÖ’nün ABD’deki faaliyetlerinin durması ya da gerilemesi aynı zamanda örgüt lideri Fetullah Gülen’in de Türkiye’ye iade edilme sürecinin hızlanabileceği anlamına geliyor.”

Bu ise bizim açımızdan tek sevindirici yönü. Onun dışında inşallah Donald Trump’ın ülkemiz ile iyi çalışır. PYD’ye silah vermeyi durdurur. İŞİD ile mücadelemizde bize destek olur. Türkmen katliamlarına son verir. Musul’u geri almamıza destek verir. Ne güzel hayal kurdum değil mi?

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com