Yardımlaş(a)mıyoruz

Anadolu Ajansı, İzmir Adliyesi’nde gerçekleşen hain saldırı neticesinde şehit düşen kahraman polisimiz Fethi Sekin ve adliye personeli Musa Can’ın geride kalan ailesi için İzmir Barosu tarafından bir yardım kampanyası başlatıldığının haberini duyurdu.

Şehit polis Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can’ın çocukları için yardım kampanyası http://aane.ws/iNO

Bu habere gelen yorumları aynen aktarıyorum.

 1. " bu tür yardımlar şehidimizin yakınlarını daha çok üzer ,devletimiz resmi olarak zaten gereken maddi manevi tüm yardımları yapıyor bu şekilde yayın yaparak toplanacak yardım şehit yakınlarını rencide eder lütfen dikkat .."
 2. "bu ne rezilliktir .Devleti milleti için şehit olana, devleti varken yardım kampanyası düzenlemekte nedir ?"
 3. "Bu çocukların fotolarını yayınlayarak yardım adı altında rencide etmeye hakkınız yok.ekonomik mağduriyet varmış gibi bir imaj çıkıyor ortaya.herkesin bir gururu vardır"
 4. "Şehit ailelerini yardıma muhtaç olarak göstermek şehitlerimize saygısızlık olur.biz halk olarak çevremizdeki şehit ailelerine elimizden geleni yapmak borcumuzdur."
 5. "Yardim kapanyasi nedir ya emanetlerimizi dilenci konumuna dusurmeyin! Gereken yardimi devlet zaten yapmak zorunda!😠"
 6. "Yardım kampanyası nasıl bir başlıktır haber yapmak için yemediğiniz nane kalmadı."
 7. "Şehit aileleri gururlu insanlardır bu tür haberler onların gururunu incitir.
  
  Yapılması gereken yardımı devlet yapıyor zaten."
 8. "Yardım kampanyası devletin aciziyetini gösterir yanlış hanımına uygun bir devlet kadrosunda iş imkanı vs imkanlar taninabilir"

Daha buna benzer bir sürü yorum var. Buraya alıntıladığım yorumlar arasında bir lira dahi gönderen olmadığını tahmin etmek güç değil. Bizim ülkemizde basit bir bağış sistemi bile amacına tam olarak ulaşamıyor. İnsanımızın parası çok değerli. Kim ne derse desin cimri bir milletiz. Üstelik Allah size mallarınızdan infak etmenizi emrediyor, ayetine rağmen. Bir kaç noktada eleştiride bulunmak istiyorum. Kendimi de katıyorum. Kendimi de düzeltmeye çalışıyorum. Yardım yaptım mı evet yaptım.

Devlet Yardım Etsin Anlayışı

“Bana ne devlet yardım etsin mantığı” ya da “devlet yardım ediyordur” anlayışını anlayamıyorum. Oysa yardım kampanyasını gördüğün andan itibaren Allah bize soracak neden şehit ailesine bir kuruş göndermedin diye.

Devlet yardım ediyordur anlayışının diğer bir sakatlığı da şudur. Düşünün bir kere: Fethi Sekin “bana ne ben trafik polisiyim bu benim görevim değil” mi dedi? Bana ne devlet durdursun o haini mi dedi? O halde biz de devlet yardım etsin dememeliyiz. Elimizden geleni arkamıza koymamalıyız. Bir sigara eksik içsen ölmezsin.

Gönderilen para şehit ailesine hakaretmişmiş.

Mantıklı olun lütfen. Bu ailenin çalışanı kim. Baba. Ailenin ekonomik durumunda bir daralmanın gerçekleşeği kesin değil mi? Gönderdiğin bir kaç lira ailenin yarasını sarmaya yetmeyecek elbette zaten amaç onlara kayıplarını unutturmak değil. Amaç onlara yalnız olmadıklarını yanlarında olduğumuzu hissettirmek. Elbette devlet yardım ediyordur ve edecektir. Ama yarın Allah’ın huzuruna vardığımda sen ne yaptın peki diye sorulduğunda ne diyeceksin. Devlete sorun mu diyeceksin? Ayrıca yardım kampanyası İzmir Barosu tarafından düzenlenmiş yani devlet kurumu değil.

Benimle aynı fikirdeyseniz haydi pamuk eller cebe. En az 5 TL olsa bile gönderin. Amaç şehit ailelerinin yanlarında yer almak. 15 Temmuz ruhuyla haydi bismillah.

http://www.izmirbarosu.org.tr/HaberDetay/939/yardim-kampanyasi.aspx

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com