Mega Holding

Biraz önce kuzenim aradı web hosting işi var falan dedi. İlk başta anlamadım anlattı falan en son mega holding mi dedim evet dedi. Güldüm niye mi çünkü lisans yıllarımda bana da gelmişlerdi. Ne mi anlattılar?

Önce olaya o kadar ciddi bir hal verdiler ki. Kendimi büyük bir sırra ortak olacak insan statüsüne erişebilmiş ender kişilerden hissettim. Beni oraya götüren arkadaş sadece gel demişti. ve ben de gitmiştim. O da bilmiyordu anlaşılan. Neyse bir odaya geçtik . Arkadaşım ve olayı açıklayacak kişi. Oda oldukça güzel döşenmiş on numara bir ofisti. Bu ofisi bu işten kazandığım parayla kurdum ulan. Mesajı her türlü veriliyordu. Projeksiyonu çalıştırdı. Slayt başladı insanın hedefleri kazançlar, lüks hayat oh ne rahat. Neyi nasıl kazanacağımdan çok nasıl harcayabilirimli bir slayt vardı.Hayal kurmak güzel. Hayal kurmak için saadet zincirine ihtiyacım yok. Bedavaya yaparım bu işi.

Yönteminiz “Altınıza adam bulmak”

Slayt bitti sistemin ürününü sordum web alanı veriyorlar. ve belli sayıda kişi getirirsem elmas veriyorlardı. (aradan yıl geçti ayrıntıları unutmuş olabilirim.) Yani sizi getiren kişinin alt üyesi oluyorsunuz ve siz de kendinize alt üye buluyorsunuz. Çalışma sisteminin özü bu. Bulamazsınız ne oluyor. Kazanamıyorsunuz tabi ki. 

Kafama yatmayan nokta şu idi sisteme dahil olmak için niye ücret ödüyorum. Ürün varsa verin satayım getireyim. Payımı verin gideyim öyle değil mi? Neden para ödüyorum.

Huyumu seveyim asla böyle şeylerde acele etmem. Telefonla tarifem için arayıp bilgi veren operatör onaylıyor musunuz diye sorsa üç dakika önce öğrendiğim şeyi asla onaylamam derim. Kağıt kalem istedim ne kazanırım ne kaybederim not aldım. Parayı geri alamıyoruz bunu büyük harfle yazdım. Ayrıca sistemden çıkamıyoruz. Hakkımızı devredemiyoruz. (şartlar ve koşullar değişmiş olabilir. Çünkü zaman değişiyor insanlar yemiyorlar bazı şeyleri sistem kendini uyarlıyor zamana göre.)

Sonunda karar verdim sisteme girmiyorum. Haç cazip değil. İkna olmadım. Tanıdıklara sordum. 

Aradan zaman geçti. Sınıf arkadaşlarımdan 8-9 kişiyi kafalamışlar bile. İçlerinden sadece bir kişi para kazandı o da bizim sınıfa bu sistemi getiren kişi. alt üye buldu elmasını aldı. Geriye kalanlar hala avucunu yalıyor.

Bu olayı 2009 yılında gerçekleşti. 1.200 lira para ödeyen arkadaşım var hala bir kuruş almış değil. Neden alamadı Yeni üye bulmadığı için. Yeni üyeyi neden bulmuyor. Çünkü vicdan sahibi ben başkalarını yakayım onlar gitsin başkasını yaksın bu böyle sürer gider ve her zaman aslan payı sistemin en başındaki kişinin olur. 

Şu aralar da web hosting işinden bir şeyler kitlemeye çalışıyorlar. size tavsiyem şu adresi inceleyin neyin hangi fiyata satıldığına bir bakın da ona göre para yatırın. http://www.webhostingworld.net yanlış görmüyorsunuz. 1 dolar hosting sınırsız.

Benim fikrim mi? Eğer sık sık çevre değiştiren bir insan değilseniz. İkna ettiğiniz insanların sizin arkanızdan küfür etmesine tahammülünüz yoksa. Böyle şeylere girmenizi tavsiye etmiyorum.

http://www.megaholdingstr.net sitesinde sistemini eleştirenler için ömründe kitap okumayan falan filan diye sistemini savunmak yerine eleştirenlerin kültür seviyesine kişiliğine bir saldırı yapmış. ( Avam bir dille ömründe kitap okumazlar ve sistemimize laf atarlar yazmış) Böyle bir yazıyı bu sebepten yazma gereği duydum. Ayrıca kullanılan üsluba dikkat ediniz. Bu kaba sözlerin kendisini eleştirenlere karşı kullanıldığı gibi cümlelerin yarın size yönelebileceğini unutmayın. Hiçbir ciddi şirket potansiyel müşterisi olma ihtimali kimseleri azarlamaz. Yarın sisteme dahil olup para kazanamadığınızdan şikayet etseniz. Bu durumu sizin beceriksizliğine bağlamayacağının garantisi yok.

Sitedeki ifade ayne şöyle. Köklü bir şirkete mi benziyor sizce bu ifade. 

Sitesinde ticari belgeler (Vergi Levhası vs.) yasallık vurgusu yapan şeyler yayınlamışlar. Bu size neyi ifade ediyor. Şirketin vergi levhasına sahip olması yasal olması size kazanç sağlayacağı anlamına gelmiyor. Sahtekar değiller o anlama gelebilir belki. Aslında o anlama da gelmez ortadan kaybolmayız anlamına gelir sadece. Ancak elinizle geri alamayacağınızı bildiğiniz (size söylemişlerdir) bir parayı teslim ediyorsunuz İkna oluyorsunuz yapabileceğiniz fazla bir şey kalmaz baştan iyi düşünün.

Sadece MegaHolding için düşünmeyin söylediklerimi genel olarak bütün network marketing işlerinde dikkatli olun. 

http://www.megaholdings.org/SignupPaypal.asp

Adresinden hosting fiyatına baktım 1 yıllık 275 dolar yuh. Bu fiyata server kurarım.

R10’dan bakın biraz internet işiyle haşır neşir olmuşsanız zaten mutlaka r10’a yolunuz düşmüştür. Orada sisteme daha önce girmiş olanların yorumları var. Hosting hakkında bilgi falan da bulabilirsiniz. Kaça malolur onu da öğrenebilirsiniz. 

http://www.megaholdingsyalani.tk/

16 Cevaplar

 1. Ali Sercan dedi ki:

  yazdıkların o kadar saçma ki hepsini okumaya tahammül bile edemedim.özellikle alıntı yapmış olduğun yazıya dikkatlice bakarsan eğer sonrasında senin yazmış olduğun yorumlama o yazının sadece ufak bir kısmıyla alakalı. yani sadece işine geldiği gibi konusuyorsun.
  sen bu işi zerre bilmiyorsun ve yazdıklarının hiç bir değeri yok sadece yorum yapıyorsun. acaba zoruna giden ne oldu ? çok merak ettim.
  sadece iki aydır bu işi yapmama rağmen bu işte para kazandım ve kazanmaya devam ediyorum. ve tek bir prüz bile görmedim.

  doğru bak şu kitap konusunda sana hak veriyorum.
  iki değil on kitap okusan da cahil olduktan sonra bu hiç bir şeyi değiştirmez.

  işin en kötü tarafı davet edildiğin hal de işe girmeyip sonra kazananları görüp bin pişman olmak değil mi ? 🙂
  hala geçm kalmış değilsin ama bu kafatasıyla seni biri çağırır mı ondan emin değilim.

  selametle.

  • murat dedi ki:

   Kardes tam megacisin valla;)iyi gecurmisler sana sattikklari urun ne bilgin yok 2000 tl yatirmussin insanlara bilmedigin urunu satiyosun…dagada kitap diyosun yazik sen git kollarini kandir;)

  • bendelimiyim dedi ki:

   “acaba zoruna giden ne oldu ? çok merak ettim.”
   Dolandırıcı Tedirginliği 🙂

 2. Ali Sercan dedi ki:

  yazdıkların o kadar saçma ki hepsini okumaya tahammül bile edemedim.özellikle alıntı yapmış olduğun yazıya dikkatlice bakarsan eğer sonrasında senin yazmış olduğun yorumlama o yazının sadece ufak bir kısmıyla alakalı. yani sadece işine geldiği gibi konusuyorsun.
  sen bu işi zerre bilmiyorsun ve yazdıklarının hiç bir değeri yok sadece yorum yapıyorsun. acaba zoruna giden ne oldu ? çok merak ettim.
  sadece iki aydır bu işi yapmama rağmen bu işte para kazandım ve kazanmaya devam ediyorum. ve tek bir prüz bile görmedim.

  doğru bak şu kitap konusunda sana hak veriyorum.
  iki değil on kitap okusan da cahil olduktan sonra bu hiç bir şeyi değiştirmez.

  işin en kötü tarafı davet edildiğin hal de işe girmeyip sonra kazananları görüp bin pişman olmak değil mi ? 🙂
  hala geçm kalmış değilsin ama bu kafatasıyla seni biri çağırır mı ondan emin değilim.

  selametle.

 3. Mustafa dedi ki:

  ali sercan’a katılıyorum, kafandaki sistemi soldan sağa doğru çat pat yazmaya çalışmışsın curcuna etmişsin.

  bu işde bir sürü kazanan var kazanamayanlarda neden kazanamıyorlar bir sorgulasın. şirket sana aylık 500$ yada 1000$ yatırcam diye birşey vaad etmiyor.

  sistem gayet açık ve dünyada yaygın.

  işine gelmeyen beğenmeyen girmez bu kadar basit 😉

 4. Anonymous dedi ki:

  Bu sistem bir harika ev arkadaşlarım bu sisteme girdiler ve kiracı olduğumuz evi satın alıp bana hediye ettiler. Şu anda kendileri lüks otomobilleri ile dolaşıyorlar. Her hafta parise gidip deliler gibi alışveriş yapıyorlar. O kadar zengin oldular ki magazin programlarından tanıyorsunuz zaten onları.

  Diye yazsaydı evet doğrudur diyecektiniz değil mi?

  Hayal satıyorlar bunlara inanmayın ben zamanında 300 dolar ödemiştim. 300 dolar ödeyecek birini bulun sonra o da 300 dolar ödeyecek birini bulsun. sonra o da 300 dolar ödeyecek birini bulsun sen de ödenen her paradan komisyonunu kazan ama sonuçta en üsttekiler kazansın. Yani Ali Sercan ve Mustafa gibiler kazansın.

 5. Ben daha yazmadan ziyaretçiler cevap vermiş bile. Enayilik etmeyin iki tane ergenin oyununa gelmeyin.

 6. Anonymous dedi ki:

  BAKIN ARKADAŞLAR SALAK OLMAYIN MEGAHOLDİNG SİSTEMİNİ ANLATAYIM SİZE ADAM SİZDEN 1800 TL PARA ALIYOR ÜSTELİK DOLAR BAZINDA BU PARAYA NEREYE GİDİYOR BAŞTA SİSTEMİN BAŞINDAKİ KİŞİYE ADAM BU PARALARI NE YAPİYOR BİR GÜZEL GAYRİMENKUL BORSA GİBİ SİTELERDE BİR GÜZEL DEĞERLENDİRİYOR BEN 10 YILDIR WEB SİTESİ TASARLIYORUM BUNA VERECEĞİNİZ PARAYA YAZIK CÜNKÜ YENİ BİR SİTE ALACAK ADAM BULAMAZSANIZ KAZANAMIYORSUNUZ Kİ YAPTIĞINIZ İŞ HARAM NEDENİNE GELİNCE SATTIĞINIZ SİTE 100 TL LİK Bİ SİTE BUNU 1800 TL YE SATIYORSUNUZ ÜSTELİK BU KAPİTALİZM SİSTEMİNİN BİR PARÇASI OLUYORSUNUZ 3 DEFA BEN SUNUM İCİN GİTTİM BU TARZ ŞEYLERE PARANIZI BAĞLAYIP DAHA SONRA ÜZÜLMEYİN BEN ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM BİRŞEYİ YAPMADAN ÖNCE İYİ DÜSÜNÜP ÖYLE KARAR VERİN BURADA DAİMA BAŞTA LİDER OLAN KAZANIR Kİ BU HAKSIZ KAZANÇTIR HA GİTMİŞSİN Bİ KUMAR OYNAMIŞSIN 1 VERMİŞSİN 100 KAZANMIŞSIN HA GELİP BURDA MİLLETİ KEKLEYİP 2 SİTE SATMIŞSIN SANA O SİTELERDEN PİRİM VERİŞLER AYNI ŞEY

 7. bendelimiyim dedi ki:

  “Bu sistem bir harika ev arkadaşlarım bu sisteme girdiler ve kiracı olduğumuz evi satın alıp bana hediye ettiler.” çok güldüm ya 🙂

 8. bendelimiyim dedi ki:

  “mega holdingten parayi geri alma” diye aramalarla siteye girildiğini görüyorum. Arkadaşlar malesef parayı geri vermiyorlar üzgünüm. Zaten işin yalan dolan kısmı da bu. Para nereye mi gitti. çünkü yukarıdaki arkadaşın bahsettiği tatil vs gibi yerlerde sizin para harcandı. Ama bunu sisteme giren gariban vatandaşlar değil sistemin tepesine yakın yerlerde duranlar aldı. Sizin parayla yurt dışı tatillerde geziyorlar. Bence sizi sisteme sokandan isteyin paranızı.
  Ben girmedim girmediğime pişman da değilim.

 9. fraternity dedi ki:

  Arkdaslar dusunce özgurlugu dıye bır şey var dıcem ama demıcem cunku gercekden o kadar cok hayal kurmayı sevıyorsunuzkı keske bıde gelecege veya suana faydalıy olabılecek şeyler ıcın hayal kursanız bende bır mega mağduruyum 1 yılımı verdım onlarca ınsan aldm parada kazandm gezdm tozdum ama bakdmkı gerıde kalanların hıc bırı kazanamamıs bır ton borc ve anladmkı sadce ınsanların hayallerıyle oynamısım ve benlede oynamıslar onca soz onca vaat hepsı bosmus gıden kımseye gerı donupde bakmıyorlar bıle gelelım ılk yazdıgm konuya ben bu ısı bılımde bır şey yapabılecek maddıyat ıcın yaptm ama o gecen surede dusuncelerım tamamen degısdıgını gordm sızde buna kafa yoracagınıza bıraz faydalı şeyler yapın elın avrupalısı amerıkalısı teknolojıde cıgır acar bızım gencler okumakdan vaz gecer bos hayyaller ıcın vaz gecın kolay para kazanma hayalınden ve cocukken dusundugunuz şeylerın pesıne dusun network marketıng zıhnıyetı megayla alakası olmuyna bır zıhnıyettır hıc bır network şırketı kolay para kazandırmaz 2000 bın lırada sızden almaz bır karsılık verıp oyle alırlar ve urun tamamen pıyasaya uygun olur dıyeceklerım bukdar artık anlıyana

 10. bendelimiyim dedi ki:

  Mega Holdings’e hala inanan varsa yazabilir mi? Söz veriyorum dalga geçmeyeceğim. Sadece sizden sonrakiler de ders alsınlar özellikle üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilere hemen zıplıyorlar daha hayata yeni atılmış yavru ceylanları avlıyor bu çakallar.

 11. bendelimiyim dedi ki:

  Naber megacılar aradan onca zaman geçti zengin oldunuz mu haber verin. Ben sisteme girmeyerek ve bu yazıyı yazarak zenginlikte neleri kaçırdım söyleyin. Ulan 1800 dolar alsaydınız keşke bunlara kaptıracağınıza şimdi yaklaşık 35 bin liranız olurdu. Her sene yazacağım buraya yorum. Hiç kimse size bedavadan zenginlik vermez bunu düşünün. Böyle bir vaat varsa uzak durun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com