Android telefonu hızlandırmanın en kolay yolu

Bir çok sitede telefon nasıl hızlandırılır? Telefon hızlandırma başlıklı yazılar gördüm. Hepsini denedim ama her yöntemde bir şeylerden fedakarlık etmem gerekiyordu. Wifiyi kapat. ekranı karart. 3G şebekesini kapat. GPS’i kapat falan derken telefon oluyor 3310.

İşte şimdi sizlere bütün bunlardan fedakarlık yapmadan hiçbir uygulamanızı kaldırmadan telefon hızlandırma yolunu anlatacağım.

İşte malzemeler.

1- Android 4.4 üzeri bir telefon (daha aşağıdaki modellerde root gerekiyor)

2- Greenify uygulaması. (hemen şuracıkta )

Bu güzel uygulamayı aktif kullanabilmek için ayarlara girip cihaz yöneticileri kısmından seçili hale getirmelisiniz. Görmüş olduğunuz o kutucuk seçili olacak.

Bu uygulamanın güzel tarafı sıradan otomatik sonlandırıcılar gibi uygulamayı sonlandırıp bırakmıyor. Uykuya yatırıyor. Siz uygulamaya bir kez girip açtığınızda uygulama tekrar açılıyor siz uyutana kadar uyumuyor. Yani ne kadar çok uygulama yüklemiş olursanız olun. Greenify ile uykuya yatırdığınız için telefonunuz yavaşlamıyor.

Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp gibi uygulamalarınızı uyutmayın. Yoksa bildirimleri alamazsınız. Uyutursanız da endişe etmeyin bir kez açtığınızda yeniden uyanıyor ve siz bir kez daha uyut diyene kadar çalışmaya devam ediyor.

Özellikle bir konuya daha değinmeliyim. Örneğin bir klavye uygulaması kullanıyorsunuz. Bu uygulamayı uyutursanız siz yeniden başlatana kadar klavyeyi kullanamayacaksınız. Özetle çok kullandığınız uygulamalar yerine banka uygulamaları gibi ayın 15’inden 15’ine kullandığınız uygulamaları uyutun. Fazladan kapasite tüketmesin. (inşallah hepinizin maaşı 15’inde yatıyordur)

Sağ üstteki dikey üç noktalı yeri tıkladığınızda/dokunduğunuzda “uyutma kısayolu oluştur” seçeneğini seçerseniz yukarıdaki gibi şimdi uyut ve uyut+ekranı kilitle gibi bir seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden birini tercih edin. Ana ekrana eklenecek bir kısayol ile anında uygulamaları uyutabilirsiniz.

Kısayol ile uyuttuğunuz uygulamalar sadece sizin daha önceden seçmiş olduklarınızı uyutur. Greenify’de seçtiğiniz ve uyuttuğunuz uygulamalardan daha sonra yeni bir uygulama yüklediyseniz Greenify uygulamasına yeniden girip bu yeni uygulamayı da seçip uyut demelisiniz. Kısayol ile uyutmada en önemli kısım budur.

Uyut+Ekranı kilitle seçeneği ise telefon ile işiniz bittiğinde bekleme durumunda uygulamalar çalışıp enerji harcamasın istiyorsanız bu kısayolu tıklayın. Tasarruf edin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. cobacabana beachten bildiriyor dedi ki:

    hibernation manager de kullanışlı

  1. 7 Kasım 2020

    […] harcadığınız da önemli bu konudaki tavsiyem için de şu yazıyı okumanızı öneriyorum. Android telefonu hızlandırmanın en kolay yolu yazısındaki programla kullanmadığınız uygulamaları uykuya […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com