Açıklama

Merhaba Selçuk Erdem mağdurları.
Cümlede anlam olayları
isimli yazıdan dolayı ifade vermeye gittim.
Yazıda geçen bir atasözü vardı “denize düşen yılana sarılır” bu atasözü ile alakalı olarak wordpress eklentisi Selçuk Erdem’in karikatürünü google görseller üzerinden çekip yazıya iliştirmiş.

denize düşen yılana sarılır + karikatür şeklinde ararsanız yılana adamın değil de yılanın adama sarıldığı ve ben de yüzme bilmiyorum şeklinde söylediği bir karikatür görürsünüz.

bahse konu yazı şuydu.

Karikatür ile doğrudan alakası olmayan sadece deyim nedeniyle siteye çekilmiş bir karikatür için bugün ifade vermeye gittim karakola. Karikatürü internet ortamına ben yüklemedim.  tutanakta baktığımda karikatür fotoğrafının dosya yolunda 2016 yazıyordu. Benim Sözcüklerde anlam olayları isimli yazım ise 2020 yılında yayınlanmıştı.

Zaten bu site karikatür sitesi değil en başından beri eğitim üzerine yazılar yazmaktayım. Osmanlıca, Türk Dili ve Edebiyatı ve yine yukarıda menülerde bulunan konularda yazılarım var(dı). Karikatür o yazıda olmasa da olurdu. Hatta olması bile akıllıca değildi. Her yazıda bir dikkat çekici görsel bulunsun diye yüklediğim eklentinin kurbanı oldum.

İnstagram sayfalarında paylaşıla paylaşıla takipçi toplanıp sonra da kumar ve bahis siteleri reklamı yapan hesaplara kimse dur demezken sadece eğitim amaçlı bir yazıda örneklenme olarak herkesin ulaşabileceği yerde duran resim program tarafından görsel olarak çekildiği için suçlandım.

Bu sebeple böyle şeyler yaşamamak için siteyi kapatıyorum. Bundan sonra insanlara faydalı olmak adına internet ortamında zerre kadar bile bir şey yapmayacağım.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Hayatımda bir kaç tane kötü şey var ama bu hayal kırıklığı zor geldi. Selçuk Erdem in komik tavuklarıyla, penguen dergisiyle, komik ayıcıklarla büyüdük. Turkcell hazır kart kontor yükleme kartlarim hala duruyor üzerinde Selçuk Erdem karikatürleri olduğu icin. Kendisine hayranım onu taklit etmeye çalışırdım. Sonra kağıdı pencere camına koyup aynısını çizmeye çalışırdım.Selçuk Erdem’in belki bunlardan haberi bile yoktur. Kendisine mail attım umarım okur ve “Cümlede Anlam Olayları” yazısının karikatür ile alakalı olmadığını o da kabul eder.

Oysa ki; telif hakkı ihlalini bildirmek üzere sitede buton bulunmakta. Ayrıca iletişim sayfasından da yine bana ulaşan her maili anında değerlendirmekteyim. Aşağıda açıklamasını yazdığım ve formunu yazdığım yer var.

TIKLAYIN

İLETİŞİM SAYFAMDA BULUNAN link

Komikbüro üyesi olduğu yaybir sitesinde dahi uyar kaldır metodu yazmakta.

Acaba Selçuk Erdem mağdurları forumu mu açsam. İnternetten araştırdığıma göre hiç de azımsanmayacak kadar insanı şüpheli/sanık yapmış. Üstelik hepsi de Selçuk Erdem hayranı. En sevdiğim Selçuk Erdem karikatürleri şeklinde paylaşım yapan adama bile dava açmışlar. oysa bir mail atılsa hepsi de bu karikatürleri kaldırırdı.

Eğitim amaçlı olarak kullandığım belli olmasına rağmen “sözcüklerde anlam olayları” isimli sayfamdan dolayı davalık olmak da insana koyuyor açıkçası. Sanki kupasını yapıp satmışım ya da tişörtlere basıp satmışım gibi muamele görüyoruz. Herkesten kazık yedim bu kadar alakasız yerden vurulunca beklemediği anda yumruk yiyen adama döndüm.

 
Paylaş
  •  
  •  
  •  
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com