Ücretsiz Türk Dili ve Edebiyatı Dergileri

Merhabalar sevgili arkadaşlar. Bu yazıda sizlerle internet üzerinden de yayın yapan ücretsiz ve PDF olarak indirilebilen, sizler için oldukça faydalı olacak Türk Dili ve Edebiyatı dergileri nin adreslerini paylaşacağım. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ve ÖABT alan bilgisi sınavında oldukça işinize yarayacak. Rakamlar ile bir liste yapmayacağım konularına göre de bir sıralama yapmıyorum rastgele olarak aşağıda açıklamalı olarak sıralayacağım siz işinize yarayanları ayıklamayı yaparsınız nasılsa.

Ücretsiz Türk Dili ve Edebiyatı Dergi Listesi

Çağdaş Türk Lehçeleri bölümünden mezun olan arkadaşların ve bu bölüm ile alakalı araştırmalar yapan kendini geliştirmek isteyen arkadaşların işine yarayacak olan Modern Türklük Araştırmaları Dergisi‘ni tavsiye ediyorum. Dergi Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tarafından çıkarılmaktadır. Burayı tıklayarak son sayısına ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tarafından çıkarılan ve cömert bir şekilde bizlerle paylaşılan Türkoloji Dergisi ‘ni de bu listemize almadan olmaz. Kapsamı Türkoloji ile ilgili akademik makaleler yayınlamak ve amacı da Türkoloji’nin bilinmeyen yönlerini açığa çıkarmak olan bu dergiyi düzenli olarak takip etmenizi ve sayfasını da sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederim.

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi yayınları ile devam ediyoruz. Fakültenin cömertliğine teşekkür ediyoruz. Fakülte tarafından çıkarılan Tarih Araştırmaları Dergisi‘ni tavsiye ederiz. Derginin amacı sitesinde şu şekilde açıklanmış: Tarih alanında yapılmış her türlü bilimsel çalışmanın sonuçlarının yayınlanarak bilim dünyasına kazandırılması. En eski çağlardan günümüze dek Türk Tarihi ağırlı olmak üzere tarihsel dönemlere ilişkin araştırmalar, incelemeler ve haberler yayınlanmaktadır.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Dergisi – DTCF Dergisi ile devam ediyoruz. 1942’den beri yayınlanan bu dergiyi mutlaka takip edin. Derginin ismine sayfasının linkini koydum. Tüm dergi isimlerine tıklayarak dergilerin sayfalarına gidebilirsiniz. Yeni sayfada açılacaktır.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Antropoloji Dergisi ile devam ediyoruz. Bu dergide de Halkbilim ya da Halk Edebiyatı bölümü üzerine çalışacak arkadaşların faydalanabileceği çok sayıda makale var. Tavsiyem hepsini okuyun. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde karşınıza çıkacak konular var.

Ayrıca Ankara Üniversitesi tarafından Türk Dili ve Edebiyatı üzerine yazılmış tüm makaleler için aşağıdaki linki tıklayın. İnternet ile arası iyi olmayan arkadaşlar için özellikle tavsiye ediyorum.

https://ankara.academia.edu/Departments/Turkish_Language_and_Literature/Documents

Yine https://www.academia.edu/ adresinde okuyamayacağınız kadar çok makale bulabilirsiniz.

Academia adresinden hocaları takip edebilir. Yeni makale yüklediklerin e-posta olarak bildirim bile alabilirsiniz.

Sizlerin de tavsiyeleriniz varsa yorum olarak bu yazıya eklemenizi istiyorum. Teşekkür ederim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com